Chmura obliczeniowa cloud computing

woman in black shirt sitting beside black flat screen computer monitor

W obliczu pandemii rozwój technologii chmury obliczeniowej nabrał tempa. Wymóg pracy zdalnej z różnych miejsc, wymusza na firmach dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

Chmura obliczeniowa pozwala migrować całą infrastrukturę firmy do Internetu. Migracji podlega oprogramowanie, baza danych, serwer, sieć czy aplikacje. Zatem niepotrzebna jest serwerownia, magazyn oraz sprzęt. Może zapewnić to zewnętrzny dostawca. Firma, która wybiera rozwiązanie, jakim jest chmura obliczeniowa, redukuje koszty utrzymania swojej stacjonarnej infrastruktury oraz może liczyć na wzrost zysków, związanych z nowymi produktami, jakie daje posiadanie chmury obliczeniowej.

Globalnym dostawcą cloud computing jest Microsoft. Zanim podejmiesz decyzję o migracji, zastanów się, jakiego rodzaju chmury będziesz potrzebował? Publicznej, prywatnej czy może hybrydowej? Profesjonalny usługodawca rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie technologii cloud computing, ponieważ coraz lepiej rozumieją globalne trendy wyznaczane przez Microsoft. Branża finansowa także interesuje się takim rozwiązaniem, gdyż chce, by usługi były na najwyższym poziomie. Migracja do chmury to mobilność, elastyczność, wygoda i zyski.

Dodaj komentarz